Ierakstīts es smaidu,pārdomas

Daba trako. Bet sirdī nerakstīts miers

Image

Esmu saritinājusies segā pie loga un jau divas dienas ne cik tālu no mājas neesmu izgājusi, laika apstākļi ir ieviesuši paši savas izmaiņas un mozaīkas darbi vētrainos un lietainos apstākļos diemžēl nav iespējami. Bonusā – divas brīvas dienas no darba kafejnīcā. Tāpēc pēc vismaz 18 dienu nepārtraukta strādāšanas cikla, esmu atļāvusies būt absolūti slinka. Māju drēbes, garš miegs, nebeidzamas Friends sērijas un mazliet paballēšanās darba ballītē.

Jaunzēlande, lai arī pamazām iekrāsojas rudens krāsās un drēgnumā, vēl joprojām lutina ar savu dzīvi. Un pa lielam jau nekas nav mainījies – darbs divās vietās ar lielākām un mazākām izaugsmēm, tā pati brīnišķīgā māja un skats uz okeānu, tie paši nenovērtējami labie cilvēki man līdzās. Ar katru dienu ar vien vairāk kļūstu par šejienieti. Ilgtermiņa autobusa biļete pa salu un ilgtermiņa abonoments kuģa pārbraucieniem starp salu un Aucklandu. Ilgtermiņa darbs un mājas. Cilvēki un Cilvēks. Es vēlējos no šī visa būt tik ļoti tālu, tālu, bet dzīvē viss notiek ar iemeslu un pēkšņi esmu attapusies ar visu, pēc kā sirds man reiz ir kliegusi.

.. Tikai svešā valstī.

Jaunzēlande vēl joprojām ir zeme, kurā gandrīz normāli ir redzēt delfīnus no darba vietas, dzīties pakaļ pāvam savā dārzā, justies kā senai paziņai absolūti nepazīstamā sabiedrībā un izmantot “no worries” vai “not a problem” (tipiskās atbildes “hospitality” darba sfērā uz klientu lūgumiem) pastāvīgi un zināt, ka vismaz 99% gadījumu tā patiešām arī ir – nav NEKĀDU problēmu un ja labi grib, šeit patiešām viss ir iespējams.

Es vēl joprojām pratinu pati sevi ar atbilžu meklējumiem uz to, kāpēc mana sirds tā sažņaudzās spītīgi diskutējot ar mammu, ka pēc augusta ciemošanās Latvijā noteikti gribu atgriezties, bez iemesla cenšoties oponēt viņas “paliec, Linda“. Tas noteikti prasīs ilgu laiku, visdrīzāk, ka atgriešanās iemeslu sajutīšu tikai tad, kad patiesi šeit atgriezīšos, bet līdz tam viss, ko varu darīt – ir baudīt savu laimi, spārnu platumu un lidojuma amplitūdas, mākslu un visapkārt rudenim tik ļoti netipiski virmojošo mīlestību.

ImageGalu galā, cenšoties šo ierakstu rakstīt visas dienas garumā, esmu sapratusi, ka esmu kļuvusi par klusētāju. Domu ir tik daudz, bet vārdu tuvu nullei. Man vislabāk patiktu, ja kāds patiešām atbrauktu ciemos, un es klusējot varētu izvest viņu pa savām takām un parādīt caur smaržām, skaņām un krāsām visus tos iemeslus, kāpēc Jaunzēlande ir tik ļoti mīlama.

Bet, apzinoties, ka esmu iekāpusi rutīnā un paspējusi apvīt ap sevi komforta zonu, pirms nedēļas nopirku biļeti uz Samoa – salu Klusajā okeānā, kuras pludmales skatu punkti, manuprāt, izmantoti vairumā googlē pieejamajā “datora ekrāna tapešu” arhīvā. Un būs man nedēļa laika sevi pārbaudīt – gan nakts vidū šķērsojot salu noīrētajā mašīna pa ceļa kreiso pusi bez GPS, gan vienkārši spējot nedēļu izklaidēt pašai sevi un izzināt ceļošanas prieku esot tikai ar sevi un savām vēlmēm. Pelkostīms jau pie durvīm. Un pārgājienu apavi tāpat. Un e-pasts ar pieteikšanos sērfošanas kursiem ielikts īpaši svarīgo vēstuļu mapē. Tā kā visdrīzāk nākamais ieraksts taps kā atskaite maniem nedēļas piedzīvojumiem eksotiskā salā  kā lielisks salīdzinājums tam, vai Jaunzēlande patiešām ir skaistākā vieta, kur esmu bijusi.

Bet līdz tam atveriet vaļā savus ziemas kažokus un ielaidiet pavasari sevī. šis gads ir pārmaiņu gads un es to jūtu no visām pusēm: tiek pieņemti svarīgi pārmaiņu lēmumi, cilvēki krīt un atkal ceļās. Tiek meklētas jaunas vietas darbam, mājvietai un sirdīm. Un labi ka tā. Stagnācija tikai veido krunciņas mūsu acīs un ziemas stress liek nerviem nepatīkami kustināt kreisās acs plakstiņu. Un kas gan tā par dzīvi, m?!

Autors:

I dream of a better world where chickens can cross the road without having their motives questioned.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s