Ierakstīts es smaidu,ilgojos

balts noskaņojums

ImageStaipos nakts aizsegā un domāju par to, cik nekļūdīgi ir bijuši vārdi par to, ka kaut kā beigas ir cita sākums. Vēl aizvakar skumu par vīnogu novākšanas darba beigām un visiem tiem cilvēkiem, kam jāsaka atvadas. Līdz piektdienu un sestdienu nepavadīju ar labāko šo cilvēku daļu – tiem, kas sevi arī sauc par ceļotājiem.

Mums trūka tikai ungāru Bence un franču Marie, kuri savu dzīvi pavada baltā “bulku vāģī“, ar mīlīgiem aizkariem pie aizmugurējā loga un patīkami latvisku vārdu uz mašīnas priekšpuses “Gustavo“. No astoņiem ceļotājiem kolēģu starpā, bijām seši – mēs ar Janci, kuriem mājas ir telts un somas ir vienīgais piederības objekts, franču Antonin un Celine, kas tikko atgriezušies no 3 mēnešu blandīšanās (vārdu tiešā nozīmē) pa Balkāniem un argentīniešu Martine un spāņu Natalia, kas jau trīs gadus ceļo savā dzīvojamā busiņā.

Ar ko šīs dienas bija tik labas? ar bez-pārmetumu-brīvību un līdzīgu domājušu cilvēku smiekliem un sabiedrību. Ar pašu veidotu mūziku nakts garumā, kas nāca ne tikai no Martine ģitāras un Natalia balss, bet arī no mums pašiem, spēlējot visus citus līdzi paņemtos ritmu taisošos instrumentus. Bez vārdiem mēs baudījām ugunskuru, kas bija tikai knislis spožo zvaigžņu apspīdētajās debesīs. Zem kājām Pelussin pilsēta pa labi un vismaz 3 citas pilsētas pa kreisi. Un absolūtas izolētības miers un laime.

Un rīt tajos pašos liktenīgajos sešos no rīta iesākas jauna ēra ar jauniem cilvēkiem. Ābolu novākšana miglainā Francijā, kas arī lēnām pievienojas Latvijas drēgnumam, beidzot liekot mums istabā nēsāt vilnas zeķes un džemperus. Ziema tuvojas ik viena mājās. Jāiekārtojas ērtos cimdos ābelēs, jāpapelna nauda lustībām Parīzē un pavisam drīz vilnas zeķes tiks nomainītas pret peldkostīmu uz Waiheke salas. Tik maz vajag laimei! Pietiek ar sapni un gaidīšanas prieku.

Ar labu nakti. Tiekamies sapņos, starp vārdiem izvilktu līniju klusēšanā un bezaizspriedumu ilgošanās procesā. Es tepat vien esmu – pāris domu attālumā.

Image

Autors:

I dream of a better world where chickens can cross the road without having their motives questioned.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s