Ierakstīts pārdomas

kurš pirmais?

Lasot vīnogas, mēs sadalamies pa rindām. Un nereti sanāk ar domām sacensties starp pārējiem lasītājiem (lai gan mēs nelasām ne uz svaru, ne ātrumu. Mēs strādājam stundu darbu). Citreiz esi pirmais, citreiz otrais. Bet citreiz netiec galā ar savu vīnogu rindu, kurā vīnogas maģiski saaugušas divkārt, vai nežēlīgi aptinušās starp vīnogulājiem kātiem un neļaujās tik vienkārši tikt nogrieztas un ieliktas spainī. Un Tu esi pēdējais. Un visi Tavi komandas biedri nāk Tev palīgā lasīt tieši Tavu rindu. Un tad Tu saproti, ka ne jau citi ir ātrāki, lēnāki. Labāki vai sliktāki. Nekad nedrīkst domās notiesāt to, kurš atpaliek no Tevis par pieciem, desmit un vairāk vīnogu stādiem. Jo Tu nekad nevari zināt patiesos iemeslus, kāpēc šis cilvēks ir atpalicis.

Un tā arī dzīvē. Mums katram ir savs ceļš un katram ir sava pieeja dzīvei. Un mēs nekad nevaram zināt patiesos iemeslus. Mums atliek tikai censties saprast. Un nenosodīt. Tas, kas Tev šķiet nepareizi, kādam var šķist pareizi. Un pat, ja ne pareizi, tad tas vienkārši kādam varbūt ir vienīgais veids, kā izdzīvot vai sadzīvot ar sevi. Kas ir visa mēraukla? Lai otrs cilvēks ir laimīgs darot to, ko viņš dara.
(nē, es nerunāju par slepkavībām, izvarošānām un kariem. es runāju par dzīvesveidu, vērtībām un izvēlēm)

Image

Autors:

I dream of a better world where chickens can cross the road without having their motives questioned.

5 domas par “kurš pirmais?

 1. Tas citāts uz bildes ir viens no maniem visu laiku lielākajiem favorītiem. :))
  Lieliska bildes izvēle. 🙂

  1. vai ne? man jau sen tā bilde bija aizķērusies un citāts pats par sevi. Vakardien, lasot vīnogas, par to visu aizdomājos un atcerējos šo bildi. Un nevarēju nepadalīties. Šķiet, ka būtu vieglāk dzīvot mierīgāk, ja visi apzinātos to un beidzot pārstātu piekasīties viens pie otra ar teikumu “Tu dzīvo nepareizi”.

   1. Es ar šo ideoloģiju dzīvoju jau vairākus gadus un saprotu, ka tā pašam ir vieglāk + pilnīgi var just, kā dzīvē ienāk harmonija un miers.
    Tikai līdz šim man nebija izdevies šo ideoloģiju noformēt tik skaisti kā šajā foto.

    + Diemžēl tādi cilvēki ir un nešaubos, ka tādi būs vienmēr. Ne katrs alkst pēc harmonijas un miera.

 2. Jau otro reizi shonedeelj netiishaam uzduuros tavam blogam, pirmoreiz caur draugiem un otro aiz nelielas smeldzes peec dzimtaas pilseetas chekojot Dzirksteliiti..
  Un straadaajot tomaatu saimnieciibaa mani paarnjem tik preciizi liidziigas domas kaa tev!
  Sveicieni no Austrijas! Par New Zeeland, lai izddaas!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s