Ierakstīts esmu ceļā

Novērojumi

Image

Ir pagājušas vēl tikai nepilnas divas nedēļas, kopš esmu ceļā, bet ir jau šādas tādas lietas, kuras esmu novērojusi kā neatsveramu ceļojuma sastāvdaļu. Redz, lai pie kaut kā tiktu, no kaut kā ir jāatsakās. Lai iepazītu nezināmo, ir jāiedrošinās pieņemt pārmaiņas un šādas tādas dzīves neērtības, kuras patiesībā neērtas šķiet tikai ārēji.

1. Ir jāpierod pie domas, ka soma uz pleciem ir viss, kas Tev ir. Un patiesībā ir pat smieklīgi, cik gan maz mums, cilvēkiem vajag. Tik vien cik pāris drēbju gabali, grāmata, pildspalva, piezīmju klade, pāris higiēnas preces, ēdiena mazums un niecīga apjoma elektronika. Gultas aizstāšanai ir matracis, segas – guļammaiss, bet māju vietā zaļa telts.

2. Ir jāpierod, ka jebkurā jaunajā mājā vai teltī gulēšana notiek tikai guļammaisā. Ir jāpierod pie gulēšanas-zvaigznītē aizmiršanas un pie interesantā ķermeņa novietojuma sarkanajā, pufīgajā kokonā.

3. Var aizmirst par mūžīgu gulēšanu tikai gultas kreisajā pusē vai muļķīgo vēlmi gulēt vienai. Ir jādara tieši tā, kā apstākļi spiež. Un ir reizes, kad vaigs spiežas un berzējas gar telts malu, ir reizes, kad mugursoma uzveļas nakts laikā virsū. Samierinies un guli tālāk.

4. Kasīšanās un odu izraisīti zilumi ir tikai dzīves sastāvdaļa un ikdienišķa parādība.

5. pēc divu stundu stopēšanas vienā un tajā pašā vietā konstantā saulē, nākamajā dienā visiem būs skaidrs, kāds ietērps Tev ir bijis iepriekšējā dienā. Tā saucamais “traktorista iedegums” ir kā jaunmodīgs ķermeņa izrotājums un iesauļotie zandeļu kvadrātiņi uz kājām ir jauns neredzamo zeķu paveids.

6. Pierodi pie atkārtošanās. Ir pamata standartjautājumi, kurus svešinieki Tev uzdod vismaz 22 reizes dienā, atkarībā no tā, cik jaunus cilvēkus Tu dienā satiec. Aprodi pie vēlmes atbildes uz šiem jautājumiem uzrakstīt sev uz pieres vai t-krekla: esmu no Latvijas, mani sauc Linda, nē, man nav ne darba, ne māju, jā, mācījos, pabeidzu Starptautiskās attiecības, ceļojam apkārt pasaulei. Aprodi, ka katrā mašīnā arī ar šoferi runāsim vienas un tās pašas lietas, ko ar šoferi vēl pirms tam.

7. Arī stopēšana ir darbs. Esi laimīgs, smaidīgs, runātīgs un centies miegā neklanīties jau pēc piektā kilometra, kad šoferis nerunā, bet diena ir bijusi pietiekoši gara, lai acis pašas no sevis aizvērtos. Ja tomēr klanies, iemācies to noslēpt no šofera, pagriežot galvu pretējā virzienā, vai pamostoties tēlot, ka esi kaut ko pie kājām vērojis.

8. Iemācies no sirds mīlēt jebkādu ēdienu. arī zivi. vai speķi.

9. Pierodi pie tā, ka uz katra ārzemnieku datora @ zīme atrodas citā vietā. Iemācies to – viens, divi – pārkopēt no twittera

10. Lai izdaiļotu savu ikdienu mežā starp miljons odiem un slapjām kājām, iedali teritoriju virtuvē, vannasistabā, guļamistabā un mājas pagalmā.

11. esi īstens Joey no seriāla Friends un vienmēr nēsā līdzi dakšiņu un karoti, jo Tu nekad nezini, kurā brīdī vari tikt pabarots.

12. Apzinies, ka esi mazliet atpalicis no attīstītās pārējās Eiropas – jā, viņiem ir mistiski kafijas automāti, rīsu gatavošanas ierīces, sarežģīti atverami ievārījuma trauki un jancīgas vīna pakas ar kaut kādiem iespraužamiem krāniņiem tajās

13. Iemācies sevi couchsurfing lapā tā salielīt, ka hosts pats piesakās Tevi uzņemt. Desmit minūtēs.

14. Iegadājies pulksteni ar datumiem un dienu nosaukumiem. Tev nekad nebūs skaidrs, kurš datums šodien ir, vai kura diena tā ir. Jo Tev atkal nav jāiet uz darbu, Tev atkal ir brīvdiena un Tu esi mūžīgās skolēnu brīvdienās ar vēlu gulētiešanu, vēlu celšanos un bez-datumu režīmu.

Domājams, ka turpinājums sekos līdz ar piedzīvojumiem Eiropā.. un tālāk. Jo tālāk nezināmajā iešu, jo vairāk notiks pielāgošanās apstākļiem un dzīves sakritībām. Jo vairāk būs par ko uzjautrināties!

Salasāmies!

Autors:

I dream of a better world where chickens can cross the road without having their motives questioned.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s